Wszystkie artykuły

CREDO EUCHARYSTYCZNE

Nikolett Murányi, świecka dominikanka z Węgier, przygotowała eucharystyczne Credo. W krótkich słowach wyraża ono całość katolickiej wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

OBYŚMY SPOTKALI SIĘ W NIEBIE

Niebo jest naszą ojczyzną. Mamy nadzieję, że spotkamy się tam ze wszystkimi, którzy poprzedzili nas w ziemskiej wędrówce.

LITANIA DO DOMINIKAŃSKICH ŚWIĘTYCH

7 listopada wspominamy Świętych naszego Zakonu. W litanii możemy wymienić tylko tych, których świętość oficjalnie potwierdził Kościół. Wierzymy jednak, że w niebie czeka na nas dużo liczniejsza rzesza naszych braci i sióstr.

WSPÓLNOTA – PIERWSZE MIEJSCE GŁOSZENIA

Musimy odkryć, tak jak odkrył to Marcin de Porres, że jesteśmy zaproszeni do życia wśród ludzkich zranień i niesienia pomocy tym, którzy są odrzuceni i niechciani.

MIŁOŚĆ ŚWIADCZONA NASZYM ZMARŁYM

Listopad to szczególny czas, w którym z całym Kościołem pamiętamy o naszych zmarłych braciach i siostrach, prosząc dla nich o Boże miłosierdzie.

HISTORIA RÓŻAŃCA

Na zakończenie października - miesiąca różańca - zachęcamy do poświęcenia kilku chwil aby poznać historię tej modlitwy którą w swoim wykładzie przybliża o. Vladimir Koudelka OP.

REKOLEKCJE O DUCHOWOŚCI DOMINIKAŃSKIEJ

W tym roku już po raz czwarty odbędą się rekolekcje dla osób świeckich, które chcą w codzienności realizować charyzmat św. Dominika. Ich organizatorem jest Rada Prowincjalna Świeckich Dominikanów w Polsce oraz zespół Dominikańskiego Domu Rekolekcyjnego w Korbielowie.

Rekolekcje odbędą się w dniach 26-29 września 2017 r. (początek we wtorek późnym popołudniem, zakończenie w piątek po obiedzie). W spotkaniu będą uczestniczyć świeccy dominikanie z kilku fraterni, którzy podzielą się swoimi sposobami na praktykowanie duchowości dominikańskiej. 

Hasłem tegorocznych rekolekcji są słowa zaczerpnięte ...