Miłość świadczona naszym zmarłym

Zgodnie z Dyrektorium (art. 11 pkt. 2b) każda fraternia powinna mieć ustaloną formę codziennej modlitwy za zmarłych całego Zakonu (ze wszystkich jego gałęzi). W naszym przypadku taką modlitwą jest «Wieczny odpoczynek…», modlitwa, którą staramy się odmawiać codziennie – w miarę możliwości na zakończenie Jutrzni lub w ciągu dnia (także w formie aktu strzelistego).

Wyrazem naszej modlitwy za zmarłych jest także Droga Krzyżowa, którą organizujemy raz w roku w naszym kościele, zwykle w piątek przypadający między 1 a 8 listopada.

Staramy się także uczestniczyć w Mszy św. podczas trzech aniwersarzy za zmarłych: w dniu 5 września i 7 lutego (podczas Mszy o godz. 18.00) oraz w dniu 8 listopada.

Bezcennym darem dla zmarłych jest modlitwa różańcowa, ofiarowanie za nich odpustów (także cząstkowych) oraz przyjmowanie trudów i cierpień codziennego życia w intencji dusz czyśćcowych.

W przypadku otrzymania informacji o śmierci świeckiego dominikanina - podejmujemy modlitwę różańcową za tę osobę. Pamiętamy także o wszystkich zmarłych należących do Rodziny Dominikańskiej, a szczególnie o zmarłych braciach, których ciała spoczywają w kwaterze dominikańskiej na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie klasztoru.