Noc Miłosierdzia

W sobotę, 15 kwietnia 2023 r., w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego w kościele na Służewie odbyło się przygotowane przez naszą wspólnotę czuwanie w ramach Nocy Miłosierdzia.

Rozpoczęła je Eucharystia z kazaniem o. Dominika Zarychty OP, asystenta naszej fraterni.

Następnie podczas kolejnych stacji rozważaliśmy poszczególne spotkania Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami, dziękując Mu za Jego miłosierdzie i łaski płynące z Jego zmartwychwstania. Teksty rozważań przygotowali członkowie naszej fraterni.

Modlitwą otaczaliśmy tego wieczoru wszystkich, którzy nie szukają Bożego miłosierdzia, trwając w ciemności i śmierci grzechu. Modliliśmy się także za braci dominikanów, którzy następnego dnia w Krakowie złożyli swoje śluby wieczyste w naszym Zakonie, oraz za czworo naszych sióstr i braci z fraterni, przygotowujących się do złożenia przyrzeczeń wieczystych.

Konferencję podczas Nocy Miłosierdzia wygłosił o. Krzysztof Michałowski OP. Czuwanie zakończyliśmy koronką do Bożego miłosierdzia.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wieczorze – oraz scholi pod dyrekcją Basi Wysockiej, która bardzo pomogła nam w modlitwie.

Zapraszamy do posłuchania kazania z Mszy świętej o godz. 19.30, a także konferencji, którą wygłosił o. Krzysztof.