Rekolekcje o modlitwie

W dniach 12-14 maja 2023 r. nasza fraternia przeżywała swoje coroczne rekolekcje w ośrodku rekolekcyjnym w Kaniach koło Warszawy.

O modlitwie jako przestrzeni spotkania z żywym Bogiem mówił o. Piotr Frey OP z klasztoru przy ul. Freta w Warszawie. W trzech kolejnych konferencjach pokazywał modlitwę jako dar od Boga, jako miejsce rozwoju pobożności i jako okazję do bycia dla innych. Był z nami obecny także asystent naszej fraterni, o. Dominik Zarychta OP. To były jego pierwsze rekolekcje z naszą wspólnotą, bo swoje oficjum objął zaledwie w lutym tego roku.

Podczas rekolekcji nie zabrakło czasu nie tylko na słuchanie o modlitwie, ale i na samą modlitwę – poprzez wspólną Eucharystię, Liturgię Godzin, adorację Najświętszego Sakramentu, różaniec i śpiew litanii dominikańskiej. Był czas także na liczne rozmowy, wieczorną integrację przy grillu i podsumowanie trzech lat kadencji rady fraterni.

Pogoda nie zawiodła, więc wróciliśmy z rekolekcji napełnieni radością i z odnowionym zapałem do niesienia Ewangelii światu.

Kilka zdjęć z rekolekcji zamieściliśmy na naszym profilu facebookowym. Zapraszamy!