Dziękujemy, pamiętamy!
Dziś miłosierny Ojciec wezwał do siebie Małgorzatę Mazur OPs, wieloletnią przełożoną Rady Prowincjalnej świeckich dominikanów w Polsce. Była też członkiem rady fraterni błogosławionych Jordana i Diany w Szczecinie. 

Małgosia towarzyszyła powstawaniu naszej fraterni na Służewie, a z okazji jej erygowania przesłała do nas bardzo ciepły i wzruszający list, w którym zostawiła nam rady, które dziś stają się poniekąd jej testamentem. Pisała w nim między innymi:

„Kochajcie Kościół i Zakon – choć i one nie są doskonałe. Poprawiajcie je – na miarę swych sił i możliwości, ale zawsze tę poprawę zaczynajcie od siebie. Bądźcie w kontakcie z siostrami i braćmi z innych fraterni i z innych gałęzi Zakonu – razem tworzymy niezłą Rodzinę!”.


Małgosiu, dziękujemy za Twoją posługę wobec świeckich dominikanów - i za Twoje głoszenie Chrystusa!
Niech Maryja, Matka miłosierdzia i Opiekunka naszego Zakonu, wyjdzie Ci na spotkanie i wprowadzi Cię do nieba, chroniąc pod płaszczem swojej opieki.

Salve Regina!Transmisja uroczystości pogrzebowych śp. Małgosi Mazur, które odbyły się w Szczecinie 6 listopada 2020 r.

Zachęcamy szczególnie do posłuchania kazania o. Prowincjała Pawła Kozackiego OP (1:02:14) oraz ostatnich słów, wypowiedzianych przez Małgosię już na łożu śmierci (1:43:35):