Mamy nowego asystenta

Z radością informujemy, że br. Łukasz Wiśniewski OP, prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu, mianował 15 lutego 2023 r. nowym Asystentem naszej fraterni na okres 3 lat brata Dominika Zarychtę OP.

Cieszymy się z tego daru, już teraz witamy brata Dominika z otwartymi rękoma i życzymy doświadczenia Bożej łaski w naszej fraterni. Nasz poprzedni asystent, br. Marek Krysztopik OP, w grudniu 2022 r. otrzymał asygnatę do klasztoru w Jarosławiu.

Brat Dominik urodził się w 1987 r. w Dębicy. Po maturze rozpoczął studia, które jednak przerwał i wstąpił do naszego Zakonu. Jego patronem zakonnym jest święty Wincenty Ferreriusz. Swój nowicjat odbywał na Służewie. Tu w sierpniu 2012 r. złożył pierwsze śluby zakonne. Święcenia kapłańskie przyjął w swoje 32. urodziny w maju 2019 r. w Krakowie.

Służew jest pierwszym klasztorem, w którym brat Dominik podjął posługę kapłańską i duszpasterską. Przez trzy lata był wikariuszem parafii. Był także duszpasterzem młodzieży i opiekunem Szkoły Śpiewu Liturgicznego. Od marca 2022 r. jest ekonomem klasztoru. Opiekuje się także spotkaniami rodziców doświadczonych stratą dziecka.

Imieniny świętuje (oczywiście) 8 sierpnia. 

Asystent – zgodnie z Regułą – “wspomaga członków fraterni w sprawach doktrynalnych i w życiu duchowym”.