Nowy początek wzrastania

W środę, 7 września 2022 r., zainaugurowaliśmy kolejny rok naszych regularnych spotkań we fraterni. Nie mogliśmy zacząć inaczej niż Mszą o błogosławionym ojcu Michale, którą odprawił nasz asystent, o. Marek.

Potem przyszedł czas na omówienie planów na ten rok, kalendarza spotkań i inicjatyw, które chcemy podjąć. Spotkania modlitewno-wspólnotowe, spotkania formacyjne, cykl spotkań zatytułowanych "Znaki czasu" oraz okazje do rozmów z zaproszonymi gośćmi. Oprócz tego adwentowy i wielkopostny dzień skupienia, rekolekcje fraterni w październiku i kolejne uroczystości złożenia przyrzeczeń (czasowych i wieczystych) oraz obłóczyn.

Jak zawsze część spotkań będzie miała charakter otwarty - będą okazją do poznania nas przez tych, którzy myślą o dołączeniu do naszej fraterni. Jeśli chcesz być z nami w kontakcie i otrzymywać informację o takich spotkaniach - nie wahaj się i już dzisiaj napisz do nas!

Przed nami także inicjatywy, które podejmowaliśmy już w poprzednich latach, m.in. cykl comiesięcznych wykładów otwartych "Obserwatorium wiary", organizacja dominikańskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, zaangażowanie w przygotowanie Jarmarku św. Dominika na Służewie.

Życie świecko-dominikańskie to jednak nie tylko eventy i poszczególne akcje. To przede wszystkim codzienna wierność Panu Jezusowi i drodze, na którą nas zaprosił w ślad za świętym Dominikiem. To, co proponuje nam Reguła, odbywa się przecież w naszej zwykłej, świeckiej codzienności - troski o rodzinę, pracy zawodowej, studiów, realizowania naszych pasji, odpoczynku i rozwoju na różnych polach.

To była wielka radość zobaczyć się w gronie naszej wspólnoty po wakacyjnej przerwie!