Rekolekcje o duchowości dominikańskiej

W tym roku już po raz czwarty odbędą się rekolekcje dla osób świeckich, które chcą w codzienności realizować charyzmat św. Dominika. Ich organizatorem jest Rada Prowincjalna Świeckich Dominikanów w Polsce oraz zespół Dominikańskiego Domu Rekolekcyjnego w Korbielowie.

Rekolekcje odbędą się w dniach 26-29 września 2017 r. (początek we wtorek późnym popołudniem, zakończenie w piątek po obiedzie). W spotkaniu będą uczestniczyć świeccy dominikanie z kilku fraterni, którzy podzielą się swoimi sposobami na praktykowanie duchowości dominikańskiej. 

Hasłem tegorocznych rekolekcji są słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Mateusza: „Nie idźcie do pogan, lecz do tych, którzy poginęli z domu...”.

Zapisy na rekolekcje - na stronie Domu Rekolekcyjnego.

W programie – oprócz Mszy św., wspólnej modlitwy brewiarzowej, różańca i adoracji Najświętszego Sakramentu – nie zabraknie także czasu na indywidualne rozmowy i wędrowanie po górach. Dlatego też na rekolekcje warto zabrać różaniec oraz własne Pismo Święte, notatnik, a także odpowiednie obuwie na górskie spacery (koniecznie „wychodzone” buty, najlepiej za kostkę), ciepłą odzież, kurtkę przeciwdeszczową, mały plecak, termos lub butelkę na wodę i pojemnik na kanapki.